KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13778147
*
nr 1377 8147
Ilona Klara Boman
(1913-2000), Sverige
Oljemålning, "Barnet och fåglarna". Signerad. Olja på duk, 25x25 cm, yttermått inklusive ram: ca 28x29 cm
Ilona Klara Boman, svensk bildkonstnär född 1913, död 2000.
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 februari 2021
kl 20:15:07
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/2 15:43:12
1
100 kr
4/2 16:27:03
2
500 kr
4/2 21:48:45
3
250 kr
4/2 21:48:45
2
300 kr (Budbetjänt)
4/2 21:49:42
3
400 kr
4/2 21:49:43
2
450 kr (Budbetjänt)
8/2 17:46:38
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Ilona Klara Boman
Ilona Klara Boman, svensk bildkonstnär född 1913, död 2000.
Läs mer om Ilona Klara Boman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ilona klara boman kvinnlig konstnär kvinnliga konstnärer olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1015 Oljemålning
+ bok, Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Fiskebod, M..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:51
-
5013 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:17
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:11
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:04
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:50
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:41
*
Ilona Klara Boman
Ilona Klara Boman, svensk bildkonstnär född 1913, död 2000.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Ilona Klara Boman
nr 1377 8147
Ilona Klara Boman
(1913-2000), Sverige
Oljemålning, "Barnet och fåglarna". Signerad. Olja på duk, 25x25 cm, yttermått inklusive ram: ca 28x29 cm
Ilona Klara Boman, svensk bildkonstnär född 1913, död 2000.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.500 kr |
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 februari 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
2/2 15:43:12 | 1 | 100 kr |
4/2 16:27:03 | 2 | 500 kr |
4/2 21:48:45 | 3 | 250 kr |
4/2 21:48:45 | 2 | 300 kr (Budbetjänt) |
4/2 21:49:42 | 3 | 400 kr |
4/2 21:49:43 | 2 | 450 kr (Budbetjänt) |
8/2 17:46:38 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Ilona Klara Boman
Ilona Klara Boman, svensk bildkonstnär född 1913, död 2000.Läs mer om Ilona Klara Boman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ilona klara boman kvinnlig konstnär kvinnliga konstnärer olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1015 Oljemålning
+ bok, Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Fiskebod, M..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:51 -
5013 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:17 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:11
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:04 -
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:50 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:41